Ücretsiz Ekim Dikim Eğitimi

12Eyl17:0020:00Ücretsiz Ekim Dikim EğitimiProjeye katılan, daha önce sebze yetiştirmemiş ve ekim eğitimine ihtiyaç duyan bahçeciler için ekim dikim eğitimi düzenliyoruz. Her yıl yüz yüze yaptığımız bu eğitimi, bu sene pandemi nedeniyle online yapacağız.

Event Details

Projeye katılan, daha önce sebze yetiştirmemiş ve ekim eğitimine ihtiyaç duyan bahçeciler için ekim dikim eğitimi düzenliyoruz. Her yıl yüz yüze yaptığımız bu eğitimi, bu sene pandemi nedeniyle online yapacağız.

Bu eğitimde; tohum nasıl ekilir, fide nasıl dikilir, toprak nasıl zenginleştirilir gibi soruların cevaplanmasının yanında sulama yöntemleri, su hasatı ve “Kimyasal zehir kullanmadan olası hastalıklarla nasıl başa çıkabilirsiniz?” gibi konular da incelenecektir. Ayrıca işinizi kolaylaştıracak, doğru bilgiye erişebileceğiniz kitaplar ile web siteleri ve kendi gübrenizi (kompost) nasıl hazırlayacağınıza dair sorular da cevaplanacaktır.

Eğitim tarihimiz: 12 Eylül Pazar günü, saat 17:00. Eğitimimizi Facebook sayfamızdan izleyebilirsiniz.

Ayrıca bahçeciliği daha ileri taşımaya hevesli olanlara ayrıca 26 Eylül’de tohum alma eğitimi veriyoruz. Böylece bu tohumlar 2022 senesinde bahçe kurmak isteyenlere dağıtılıyor ve kendi kendini besleyen, doğanın özünü oluşturan bir çevrim başlamış oluyor.

Kent bahçeleri projesine katılanlar, arzu ederlerse sadece bu konuların paylaşıldığı, sulama, hastalık ve hasat ile ilgili bilgi ve yardımların görüşüldüğü mail grubuna katılabilirler. Bu grupta karşılaştıkları problemleri diğer bahçeci arkadaşlarla paylaşabilir ve danışabilirler. Bu grupta, bahçecilik dışında paylaşım yapılmaması gerekmektedir.

Time

12 Eylül 2021 17:00 - 20:00(GMT+03:00)

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir